החוג לתולדות האמנות

סמסטר מס' קורס שם קורס מרצים שיטת הוראה יום משעה עד שעה חדר בניין ש"ס
לימודי התואר הראשון
----------------------------------------------------
שיעורים פנוראמיים
א' 0821.1900.01 אמנות על ציר הזמן א': העת העתיקה-ממצרים ועד סוף ימי הביניים ד"ר פישר מתי
ד"ר אריה קפיטיקין
שיעור א 16:00 18:00 01 קיקואין 2
ב' 0821.1902.01 אמנות על ציר הזמן ב': מהרנסנס ועד לאמנות המודרנית ד"ר הגר נעמי
ד"ר צ'ולקמן תמר
שיעור א 16:00 18:00 01 קיקואין 2
שיעורי ליבה (מבוא)
**אין להרשם לקורס שמספרו זהה לקורס שכבר נלמד
א' 0821.1009.01 מבוא לאמנות קלאסית: המיתולוגיה באמנות - קורס חתך ד"ר יעל יונג
שיעור ה 10:00 12:00 א206 מכסיקו 2
א' 0671.1091.01 מבוא לאמנות המזרח הקדום ד"ר עדו קוך
שיעור ג 10:00 12:00 213 מכסיקו
א' 0821.1314.01 מבוא לאמנות ימי הביניים: הנרטיב הנוצרי באמנות-טקסט ודימוי ד"ר ברטל רננה
שיעור א 10:00 12:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
א' 0821.1306.01 מבוא לאמנות ימי הביניים: דמויי פולחן: אמנות ימה"ב, משלהי העת פרופ' פינקוס אסף
שיעור ב 10:00 12:00 א206 מכסיקו 2
א' 0821.1432.01 מבוא לאמנות הרנסנס: על הציור: אמנות ותאוריה ברנסנס ד"ר צ'ולקמן תמר
שיעור ד 16:00 18:00 א206 מכסיקו 2
א' 0821.1331.01 מבוא לאמנות עמי האסלאם: הראשית ד"ר אריה קפיטיקין
שיעור א 14:00 16:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
א' 0821.1509.01 מבוא לאמנות מודרנית: אמנות המאה ה-19 ד"ר מאיר תמר
שיעור ה 14:00 16:00 01 קיקואין 2
א' 0821.1620.01 מבוא לאמנות ישראלית: סוגיות נבחרות באמנות ישראלית ד"ר שבי אורלי
שיעור ב 14:00 16:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
א' 0821.1720.01 מבוא לאמנות גלובלית: מפגשים בין-תרבותיים במרחב האסייני מאות ד"ר אילת זהר
שיעור ב 12:00 14:00 01 קיקואין 2
ב' 0821.1131.01 מבוא לאמנות קלאסית : יוון ורומא ד"ר פישר מתי
שיעור ג 14:00 16:00 01 קיקואין 2
ב' 0821.1312.01 מבוא לימי הביניים בשיאם: אמנות בתום האלף - רומנסק וגותיקה ד"ר שלום גילי
שיעור ד 10:00 12:00 212 מכסיקו 2
ב' 0821.1430.01 מבוא לאמנות הרנסנס: ממיכלאנג'לו עד קרוואג'יו: האמנות האיטלקי ד"ר ספי הנדלר
שיעור ג 10:00 12:00 01 קיקואין 2
ב' 0821.1431.01 מבוא לאמנות הרנסנס: אמנות חדשה מציאות ישנה: משחק הראליזם בר ד"ר צ'ולקמן תמר
שיעור ד 16:00 18:00 01 קיקואין 2
ב' 0821.1341.01 מבוא לאמנות עמי האסלאם: התפארת ד"ר אריה קפיטיקין
שיעור א 14:00 16:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
ב' 0821.1528.01 מבוא לאמנות מודרנית: אמנות האוונגרד ד"ר לוריא-חיון עדי
שיעור א 10:00 12:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
ב' 0821.1722.01 מבוא לאמנות גלובלית בעת המודרנית: תרבות חזותית, קולוניאליזם ד"ר אילת זהר
שיעור ד 14:00 16:00 01 קיקואין 2
ב' 0821.1622.01 מבוא לאמנות עכשווית ד"ר מיימון ורד
שיעור ב 10:00 12:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
  • *תנאי קדם לשיעור: מבואלאמנות מודרנית מאה 20-אמנות האוונגרד
  • תרגיל בשפת האמנות ( 2 קבוצות מקבילות)
    א' 0821.1710.01 שפת האמנות החזותית-התבוננות וניתוח ד"ר שדה נאוה
    תרגיל ד 12:00 14:00 200 מכסיקו 2
    ב' 0821.1710.02 שפת האמנות החזותית - התבוננות וניתוח ד"ר ארונוב איגור
    תרגיל ד 12:00 14:00 209 מכסיקו 2
    תרגיל ביסודות הכתיבה האקדמית (2 קבוצות מקבילות)
    א' 0821.1711.01 יסודות הכתיבה האקדמית: "העט היא לשון המחשבה" ד"ר צ'ולקמן תמר
    תרגיל ד 14:00 16:00 א206 מכסיקו 2
    ב' 0821.1711.02 יסודות הכתיבה האקדמית ד"ר שלום גילי
    תרגיל ב 14:00 16:00 02 קיקואין 2
    תרגילי קריאה העת העתיקה***
  • *אחת לשבועיים לסירוגין
  • א' 0821.1801.01 תרגיל קריאה / העת העתיקה גב' אורלי עמית
    תרגיל ג 12:00 14:00 ג206 מכסיקו 1
    א' 0821.1801.02 תרגיל קריאה / העת העתיקה גב' אורלי עמית
    תרגיל ג 12:00 14:00 ג206 מכסיקו 1
    תרגילי קריאה/ העת החדשה***
  • *אחת לשבועיים לסירוגין
  • ב' 0821.1802.03 תרגיל קריאה העת החדשה גב' תמר אברמסון
    תרגיל ג 16:00 18:00 א117 מכסיקו 1
    ב' 0821.1802.04 תרגיל קריאה העת החדשה גב' תמר אברמסון
    תרגיל ג 16:00 18:00 א117 מכסיקו 1
    שיעורי בחירה
    א' 0821.6896.01 בגן נעול: נזירות כפטרוניות, צופות ויוצרות ד"ר ברטל רננה
    שיעור א 14:00 16:00 212 מכסיקו 2
    א' 0821.6389.01 קסם האימפריה: הערים הגדולות של האסלאם - אצפהאן, אסתנבול ואגר ד"ר הגר נעמי
    שיעור ג 18:00 20:00 209 מכסיקו 2
    א' 0821.6044.01 הגלריה הלאומית של לונדון: מוזיאון "לכל הדרגים והדרגות" ד"ר ספי הנדלר
    שיעור ה 08:00 10:00 200 מכסיקו 2
  • *שיעור ייעודי לתלמידי מסלול המצטיינים
  • *ועל בסיס מקום פנוי לתלמידי המסלול החד חוגי
  • א' 0821.6848.01 ענקי עידן הזהב של ארצות השפלה: רובנס, ואן-דייק ורמברנדט ד"ר שרה בנינגה
    שיעור ד 12:00 14:00 01 קיקואין 2
    א' 0821.6803.01 סטודיו חומרים וטכניקות גב' אפרת גל נור
    סדנה ג 08:00 12:00 4
  • *סדנה ייעודית לתלמידי מסלול המצטיינים
  • א' 0821.6456.01 ארץ גדושת אמנות-תרבות חזותית נוצרית מודרנית בארץ הקודש ד"ר קשמן אנסטסיה
    שיעור א 12:00 14:00 212 מכסיקו 2
    א' 0821.6474.01 Made to be Seen: צילום וגזע באמריקה ד"ר איילת כרמי
    שיעור א 08:00 10:00 211 מכסיקו 2
    א' 0821.6477.01 פנדמוניום: מאפיינים דיוניסיים באמנות ישראלית עכשווית ד"ר שדה נאוה
    שיעור ד 10:00 12:00 213 מכסיקו 2
    א' 0821.6014.01 מות האמנות האסלאמית דר' קרן צדפי
    שיעור ג 16:00 18:00 120 מכסיקו 2
    א' 0821.6496.01 ממוצג לתערוכה: הירוגליפים מעידן הפירמידות ועד למרחב הסייבר ד"ר שירלי בן-דור אבין
    שיעור ה 12:00 14:00 א206 מכסיקו
  • *שיעור ייעודי לתלמידי מסלול המצטיינים
  • א' 0821.6498.01 הקוביה הלבנה ואקטיביזם קהילתי ד"ר רונה סלע
    שיעור ב 09:00 13:00 2
  • *סדנה ייעודית לתלמידי מסלול המצטיינים במוזיאון תל אביב
  • א' 0612.6021.01 Biblical Reception in the Arts and Popular Culture ד"ר דיאנה ליפטון
    שיעור ג 18:00 20:00 206 (ספרייה לתלמוד) רוזנברג
    א' 0861.6003.01 נזירים ופופ-קורן: אמנות ימי הביניים בקולנוע פרופ' פינקוס אסף
    שיעור ג 18:00 20:00 115 פאסטליכט מכסיקו 2
    א' 0687.2481.01 סוגיות באמנות יפן ד"ר שלמית בג'רנו
    שיעור ד 10:00 12:00 279 גילמן
    א' 0671.2484.01 אומנות ואימפריה: אומנות דרום הלבנט בתקופת הברונזה המאוחרת ד"ר עדו קוך
    שיעור ב 12:00 14:00 279 גילמן
    א' 0671.1238.01 טקסט ותמונה - מוסד המלוכה במזרח הקדום וייצוגיו הטקסטואליים ו ד"ר אמיר גילן
    שיעור א 14:00 16:00 277 גילמן 0
    ב' 0821.6868.01 art in the making: materialities of modern art ד"ר רייצ'ל פרי
    שיעור ג 14:00 16:00 213 מכסיקו 2
    ב' 0821.6390.01 סיפורי אהבה, שנאה ותשוקה: מיניאטורות פרסיות בעידן האימפריות ד"ר הגר נעמי
    שיעור ג 16:00 18:00 120 מכסיקו 2
    ב' 0821.6804.01 סדנת חומריות ויצירה-סדנה מעשית בציור גב' אפרת גל נור
    סדנה ג 08:00 12:00 4
  • *סדנה ייעודית לתלמידי מסלול מקצועות האמנות
  • *ועל בסיס מקום פנוי לתלמידי המסלול החד חוגי
  • ב' 0821.6543.01 הקתדרלות הגדולות: מבט ליצירות המופת של הגותיקה הצרפתית ד"ר שלום גילי
    שיעור ב 08:00 10:00 א206 מכסיקו 2
    ב' 0821.6155.01 בין הלוקלי לגלובלי: תערוכות בינלאומיות של אמנות עכשווית ד"ר מיימון ורד
    שיעור ב 14:00 16:00 א206 מכסיקו 2
  • *סדנה ייעודית לתלמידי מסלול המצטיינים בלבד
  • ב' 0821.6141.01 סימני דיו: קליגרפיה וציור דיו, תאוריה ופרקטיקה ד"ר אילת זהר
    סדנה ד 16:00 18:00 200 מכסיקו 2
  • *סדנה לתלמידי מסלול המצטיינים, מסלול מקצועות האמנות
  • *ועל בסיס מקום פנוי לתלמידי המסלול החד חוגי
  • ב' 0821.6242.01 נוף כמושג: "הר ומים" ומשמעותם באמנויות סין ד"ר אילת זהר
    שיעור ד 18:00 20:00 200 מכסיקו 2
  • *שימו לב למועדי הקורס המיוחדים
  • ב' 0821.6564.01 מודרניזם ומודרניות באמנות ותרבות חזותית ביפן ד"ר אילת זהר
    שיעור ג 18:00 20:00 200 מכסיקו 2
  • *שימו לב לתאריכי הקורס המיוחדים
  • ב' 0821.6440.01 ברונזה או שעווה, שיש לבן או חימר צבוע: סוגיות נבחרות בפיסול ד"ר ספי הנדלר
    שיעור ב 16:00 18:00 א206 מכסיקו 2
    ב' 0821.6416.01 על תבונה ורגישות: גויה ועידן הנאורות ד"ר צ'ולקמן תמר
    שיעור ד 10:00 12:00 01 קיקואין 2
    ב' 0821.6642.01 אמנות ו(אינ)סוף ד"ר לוריא-חיון עדי
    שיעור ד 14:00 16:00 211 מכסיקו 2
    ב' 0821.6768.01 מלכים, קדושים וכוכבים: דימויים של מנהיגות וסמכות ד"ר עינת קלפטר
    שיעור ג 12:00 14:00 213 מכסיקו 2
    ב' 0821.6007.01 נוכחים וגם נפקדים:ייצוגי אמנות האסלאם במרחב המוזיאלי הישראלי דר' קרן צדפי
    שיעור ה 12:00 14:00 213 מכסיקו 2
  • *שיעור ייעודי למסלול המצטיינים ולמסלול מקצועות האמנות
  • ב' 0821.6452.01 מבעד לפני השטח - סדנת אמן עם דוד עדיקא מר דוד עדיקא
    שיעור ה 10:00 12:00 200 מכסיקו 2
  • *שיעור ייעודי למסלול המצטיינים, מסלול מקצועות האמנות
  • * ולתלמידי המסלול החד חוגי
  • ב' 0821.6758.01 הקדר, הצייר והצרכן. להבין את כלי החרס היווני העתיק ד"ר יעל יונג
    שיעור ד 12:00 14:00 212 מכסיקו 2
    ב' 0687.2464.01 מנגה ואנימה: בין המקומי לגלובלי בקומיקס ובאנימציה של יפן ד"ר רז גרינברג
    שיעור א 12:00 14:00 278 גילמן
    ב' 0671.2461.01 סוגיות בפרשנות אומנות קדומה ד"ר עדו קוך
    שיעור ג 14:00 16:00 280 גילמן
    סמינרים מתודולוגיים (פרו"ס) 2 קבוצות מקבילות
    א' 0821.2187.01 אמנות ותאוריה ד"ר לוריא-חיון עדי
    פרו"ס א 14:00 18:00 200 מכסיקו 4
    ב' 0821.2187.02 אמנות ותאוריה ד"ר לוריא-חיון עדי
    פרו"ס א 14:00 18:00 ג206 מכסיקו 4
    סמינרים
    א' 0821.3685.01 רפובליקה מנייר: אמנים, אמנות ומלומדים בעת החדשה המוקדמת ד"ר צ'ולקמן תמר
    סמינר ג 08:00 12:00 200 מכסיקו 4
    א' 0821.3795.01 אמן מיתוס ומציאות:מיתוסים באמנות מ-מודרניזם לתקופה עכשווית ד"ר ארונוב איגור
    סמינר ד 12:00 16:00 203 דן-דוד 4
    א' 0821.3423.01 המפנה ההיסטורי באמנות הישראלית ד"ר שבי אורלי
    סמינר ג 14:00 18:00 02 קיקואין 4
    א' 0821.3739.01 דימוי, תנועה, זמן: על היחס בין הצילומי והקולנועי באמנות המוד ד"ר מיימון ורד
    סמינר ה 16:00 20:00 200 מכסיקו 4
    ב' 0821.3800.01 מקדתרלת נוטרדאם למוזיאון הלובר - סמינר יישומי ד"ר ספי הנדלר
    פרופ' פינקוס אסף
    סמינר ד 16:00 20:00 4
  • *סמינר ייעודי לתלמידי מסלול המצטיינים בלבד
  • *תנאי קדם לסמינר הייעודי: 08211312 ו-08211430
  • ב' 0821.3787.01 לחם ושעשועים: יצרים ואשליות באמנות העולם הרומי ד"ר שדה נאוה
    סמינר ב 10:00 14:00 ג206 מכסיקו 4
    ב' 0821.3210.01 דרך הייסורים בירושלים-תהליך בעבודה ד"ר קשמן אנסטסיה
    סמינר א 12:00 16:00 213 מכסיקו 4
    ב' 0821.3802.01 פרקטיקות של צפייה: מאחורי הקלעים של החללים המוזיאליים בישראל ד"ר שבי אורלי
    סמינר ד 10:00 14:00 200 מכסיקו 4
  • *סמינר ייעודי לתלמידי מסלול המצטיינים